Oddělení kontroly a přípravy zkoumadel

Vedoucí: PharmDr. Gabriela Gilíková

Email: gabriela.gilikova@fno.cz

Kontakt:

Umístění: Budova B
Diagnostické centrum, 2. patro

Oddělení kontroly a přípravy zkoumadel má za úkol zajištění dodávek a přípravu některých zkoumadel a diagnostických přípravků, dodávky setů a kitů pro rutinní laboratorní stanovení hladin léčiv a různá další vyšetření v oblasti hematologie, biochemie, genetiky, toxikologie, patologie, soudního lékařství a dalších dle žádanek z klinických oddělení a komplementu nemocnice.

Objednává rovněž diagnostika a jiné pomůcky pro výzkumné účely klinik (granty, klinická hodnocení atp.)

Z další činnosti oddělení:

• Vstupní organoleptická kontrola farmaceutických surovin a pomocných látek používaných na celém pracovišti pro přípravu individuálně vyráběných léčivých přípravků a jejich evidenci
  • Sleduje a kontroluje expirace (použitelnost) celého sortimentu všech oddělení centrální lékárny.
  • Pro potřebu lékárny sleduje zprávy SÚKLu týkající se léčiv v oblasti kvality, použití, změn v registracích atp. V případě potřeby zajišťuje opatření s tím související, t.j. např. urgentní stažení závadných/potenciálně závadných léčiv z úrovně nemocniční lékárny, oddělení a klinik FNO, popř. i z úrovně pacientů.
  • Pro potřebu nemocniční lékárny zajišťuje funkci metrologa pro přístrojové vybavení lékárny (teploměry, laminární boxy, chladící zařízení, měřidla, sterilizátory atp.) a spolu s úsekekm klinických studií spravuje teplotní monitorovací PC system pro skladové prostory lékárny (t.č. cca 60 velkokapacitních lednic, 2 mrazící boxy a 1 chladící komora).
  • Pro potřeby nemocnice zajišťuje kontrolu kvality medicinálních plynů.

Zajišťuje servis pro kliniky FNO v oblasti nakládání s návykovými látkami.

• Click to enlarge 2_5018_rollupy_fno.jpg

Vedoucí lékárník
Mgr. Petr Bašanda, MBA
Telefon+420 597 374 170