Kontakt

Ordinační doba

Umístění

Pracoviště

Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

rychlý kontakt
+420 597  371  111
+420 738  141  111
CZE ENG

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov je detašované pracoviště Fakultní nemocnice Ostrava. Nachází se nedaleko (cca 4 km) od města Vítkov v okrese Opava v nadmořské výšce téměř 600 m, zasazená v malebné krajině Nízkého Jeseníku.

Spektrum péče

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Klokočov poskytuje následnou léčebnou, rehabilitační, ošetřovatelskou a paliativní péči pacientům FN Ostrava, ale také pacientům jiných lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízení Moravskoslezského regionu.

Kvalita poskytované péče je na nadstandardní úrovni a zahrnuje široké spektrum poskytovaných služeb. Pracoviště disponuje kvalitním personálním a přístrojovým vybavením a vysoce odborné a technické zázemí na špičkové úrovni je poskytováno ze strany FN Ostrava. Pracoviště preferuje aktivní přístup k léčbě nemocných zahrnující komplex reálných léčebných postupů, jejichž cílem je zlepšení sebeobsluhy a mobility nemocných, zmírnění široké škály obtíží, docílení dlouhodobé stabilizace zdravotního stavu. Pracoviště má kvalitně technicky a personálně vybavené pracoviště léčebné rehabilitace včetně možnosti aplikace širokého spektra léčebných procedur lázeňského typu (léčebná tělesná výchova, individuální cvičení dle typu postižení, aplikace fyzikálních procedur - elektroléčba, magnetoterapie, vodoléčba, parafín, plynové injekce, laserscaner, inhalace, ergoterapie).

Rehabilitace je zaměřena nejen na péči o chronické choroby pohybového aparátu, ale i na stavy akutní - rehabilitace po mozkových příhodách, po zlomeninách apod. - a spolupracuje s řadou klinických pracovišť FN Ostrava (traumatologické centrum, interní klinika, neurologická klinika, ortopedické oddělení a další). Nadále je rozvíjen program prevence a léčby dekubitů, léčba chronických ran a je aplikována metoda vlhkého hojení v kombinaci s dalšími léčebnými metodami (terapeutický laser).

Od roku 2006 je také nově poskytována paliativní, ošetřovatelská a rehabilitační péče onkologickým pacientů ve spolupráci s Klinikou onkologickou FN Ostrava.

V areálu Léčebny pro dlouhodobě nemocné jsou provozována rovněž lůžka sociální péče.

Telefonní ústředna 556 455 511
Klikněte pro více informací
Telefonní ústředna 556 455 511

Primář

MUDr. Milan Stolička, Ph.D.

Tel: 556 455 511
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vrchní sestra

Bc. Jana Klementová

Tel: 556 455 509
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Mgr. Kristýna Peršalová

Tel: 556 455 599
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Irena Gašpariková

Tel: 556 455 514
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript