Ordinační doba

rychlý kontakt
CZE ENG

Klinika hematoonkologie FNO a LF OU

Klinika hematoonkologie FN Ostrava vznikla 1. 3. 2013, pracoviště (dříve Ústav klinické hematologie) má však již více než 30-ti letou tradici (viz. Historie).

V roce 2014 jsme získali Statut centra vysoce specializované hematoonkologické péče pro dospělé a Statut centra vysoce specializované péče pro dospělé a dětské pacienty s hemofilií a dalšími poruchami hemostázy. V tomto roce jsme se zároveň stali členským centrem Evropské společnosti pro transplantace kostní dřeně = EBMT - European Group for Blood and Marrow Transplantation, CIC 0156.

Poskytujeme specializovanou péči nemocným s onemocněním krve a krvetvorných orgánů z Moravskoslezského kraje ve spolupráci s ostatními hematologickými pracovišti.  U vybraných diagnóz (mnohočetný myelom, amyloidózy) nabízíme vysoce specializované diagnostické i léčebné služby zájemcům z řad nemocných v rámci České republiky a Evropské unie.

Jako fakultní pracoviště nabízíme nemocným nad běžné standardní léčebné postupy účast a léčbu v klinických studiích. Pro studenty Lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, zájemce o vědu a výzkum jsou připraveny výzkumné programy. Pracovníci Kliniky hematoonkologie se podílejí na pregraduální výuce studentů Lékařské fakulty OU. Pracoviště je zapojeno do několika evropských výzkumných a edukačních projektů. Úzce spolupracujeme s odděleními a klinikami ve Fakultní nemocnici Ostrava, s řadou pracovišť v České republice, Evropské unii a USA, která se zabývají podobnou klinickou a výzkumnou tematikou jako naše klinika. Spolupracujeme s pacientskými organizacemi Klub pacientů mnohočetný myelom, Spolek Diagnóza leukemie a Sdružení Lymfom Help.

Péče na Klinice hematoonkologie je poskytovaná především ambulantní formou v hematologických ambulancích s denním stacionářem, v případě potřeby je zajištěna hospitalizace našich pacientů na lůžkovém oddělení (18 lůžek) nebo hematoonkologické JIP (8 lůžek), která zajišťuje 24-hodinový servis pro komplikované a intenzivní stavy. Tým našich lékařů zajišťuje nepřetržitý konsiliární servis na ostatních pracovištích FN Ostrava a telefonicky na řadě dalších zdravotnických pracovišť moravskoslezského regionu. Součástí Kliniky hematoonkologie FN Ostrava jsou následující specializovaná centra:  HTC FN Ostrava – hemofilické centrum pro dospělé a Centrum pro léčbu amyloidóz. Kvalita péče je garantovaná a kontrolovaná, čemuž napomáhá i prestižní americká akreditace Joint Commission International, kterou  FN Ostrava získala v roce 2010. Další informace naleznete v jednotlivých kapitolách našich webových stránek, zvláště pak aktualitách.

Věřím, že naše internetové stránky přispějí k lepší komunikaci s našimi nemocnými, našimi kolegyněmi a kolegy z celé republiky, ale i dobrovolníky a sponzory, jejichž pomoc je vždy vítaná. Těšíme se na spolupráci.

prof. Roman Hájek
přednosta Kliniky hematoonkologie

Objednání k vyšetření 597 372 754

Přednosta

prof. MUDr. Roman Hájek, CSc.

Tel: 597 372 091

Zástupce přednosty pro LP