Plánovaná hospitalizace na Interní klinice

Plánovaná hospitalizace je určena k předem navrženému a plánovanému vyšetření a /nebo léčbě. K plánované hospitalizaci se prosím dostavte v čase 8.00 – 9.00 hodin na příjmovou interní ambulanci Centrálního příjmu FN Ostrava, na které se Vás ujme příslušný zdravotnický personál. Tento personál poté s Vámi provede přijímací rozhovor včetně administrativní činnosti spojené s plánovanou hospitalizací. Následně přejdete anebo budete převezeni na lůžkové oddělení, na kterém bude personálem lůžkového oddělení s Vámi proveden odběr anamnestických dat, fyzikální vyšetření Vaší osoby, bude stanoven plán vyšetřovacího a léčebného programu, se kterým budete seznámen, a současně bude realizována administrativní činnost spojená s Vaším přijetím.

Cílem celého kolektivu Interní kliniky je zajištění nejvyšší spokojenosti našich pacientů. Jednou z nezbytných podmínek k dosažení Vaší spokojenosti je i realizace velmi kvalitního diagnostického procesu založeného na správné přípravě pacienta, který umožní i správnou a optimální následnou léčbu. K provedení některých vyšetření je nutné Vaše souhlasné písemné stanovisko. Informace o charakteru vyšetření a možných komplikací Vám budou předloženy písemně ve formě informovaného souhlasu. Tyto informace jsou dostupné ke stažení zde: https://www.fno.cz/interni-klinika/informovane-souhlasy

V případě, že v rámci plánované hospitalizace je prováděn výkon v celkové anestézii, je nutné před provedením tohoto výkonu provést odběr krve s laboratorním vyšetřením krevního obrazu, biochemických a hemokoagulačních parametrů. Dále je nutné provést před výkonem lékařské předanesteziologické a interní předoperační vyšetření, jehož součástí je i elektokardiografické (EKG) a rentgenologické (RTG) vyšetření srdce a plic u pacientů nad 40let.

V  případě, že v rámci plánované hospitalizace je prováděn výkon biopsie ledviny, je nutné před provedením tohoto výkonu provést odběr krve s laboratorním vyšetřením krevního obrazu a hemokoagulační parametrů a vyšetření moče. Nezbytné je také, aby v písemném doporučení lékaře, který Vás k vyšetření odesílá, byly bližší údaje o Vaší nemoci a provedených vyšetřeních.

V případě plánované hospitalizace, kdy je Vám prováděn výkon biopsie jater, je nutné před provedením tohoto výkonu provést odběr krve s laboratorním vyšetřením krevního obrazu, biochemických a hemokoagulačních parametrů.

Pokud budete mít zájem o nadstandardní pokoj a již znáte termín nástupu k hospitalizaci na Interní kliniku, kontaktujte vrchní sestru Interní kliniky na telefonním čísle 597 375 204

Přednosta
Prof. MUDr. Jan Václavík, Ph.D., FESC
Telefon+420 597 375 202
Emailjan.vaclavik@fno.cz
Zástupce přednosty kliniky pro léčebnou péči
MUDr. Bořek Lačňák
Telefon+420 597 375 253
Emailborek.lacnak@fno.cz
Zástupce přednosty kliniky pro pedagogickou činnost
MUDr. Ivo Valkovský, Ph.D.
Telefon+420 597 374 510
Emailivo.valkovsky@fno.cz
Zástupce přednosty kliniky pro výchovu a vědeckou činnost
MUDr. Zdeněk Lys

Emailzdenek.lys@fno.cz
Primář oddělení interní a metabolické péče
MUDr. Vladimír Hrabovský, Ph.D., MBA
Telefon+420 597 375 203
Emailvladimir.hrabovsky@fno.cz
Primář oddělení hemodialyzačně-transplatační
MUDr. Ivo Valkovský, Ph.D.
Telefon+420 597 374 510
Emailivo.valkovsky@fno.cz
Primář gastroenterologie, hepatologie a pankreatologie
MUDr. Pavel Svoboda, Ph.D.
Telefon+420 597 374 192
Emailpavel.svoboda@fno.cz
Primář oddělení kardiovaskulárního
MUDr. Marian Branny, Ph.D.
Telefon+420 597 374 024
Emailmarian.branny@fno.cz